8. osztály tanulmányi kirándulása – Sopron–Kőszeg 3. nap
2026. június 20.
Nyolcadikosaink utolsó osztálykirándulásának harmadik napja is bővelkedett élményekben és látnivalókban. A nap első állomása a nagycenki Széchenyi-kastély volt, amely napjainkban a Széchenyi István Emlékmúzeumnak ad otthont. Tanulóink megismerkedhettek a kastély történetével, megcsodálhatták a gyönyörű kastélyparkot, valamint felkeresték a Széchenyi-mauzóleumot is.
Ezt követően Kőszeg hangulatos belvárosa és történelmi főtere szerepelt a programban, ahol a diákok sétálva fedezhették fel a város nevezetességeit. Természetesen a sok élmény mellett az éhes gyomrokra is gondolt Nóra tanárnő, így a csapat egy kiváló pizzériában pihenhetett meg egy finom ebéd erejéig.
A főtéren tett utolsó közös sétával zárult ez a tartalmas és emlékezetes háromnapos kirándulás, amely számos felejthetetlen élménnyel gazdagította nyolcadikosainkat.
Ezúton szeretnénk megköszönni Tóthné Ónody Nóra tanárnőnek a kirándulás minden részletre kiterjedő, lelkiismeretes és gondos megszervezéséért. Köszönjük Nagy Ágnesnek, hogy elkísérte a gyerekeket utolsó kirándulásukra is. Végül, de nem utolsósorban hálás szívvel mondunk köszönetet a szülőknek támogatásukért, hiszen nélkülük ez a fantasztikus kirándulás nem valósulhatott volna meg.
Három élményekkel teli nap, számtalan közös emlék és sok mosoly – méltó lezárása volt ez az általános iskolai éveknek.
Az esenény képei megtekinthetők: ITT Vissza