Tápiósági Papp Károly Általános Iskola

8. osztály tanulmányi kirándulása – Sopron–Kőszeg 3. nap

2026. június 20.

Nyolcadikosaink utolsó osztálykirándulásának harmadik napja is bővelkedett élményekben és látnivalókban. A nap első állomása a nagycenki Széchenyi-kastély volt, amely napjainkban a Széchenyi István Emlékmúzeumnak ad otthont. Tanulóink megismerkedhettek a kastély történetével, megcsodálhatták a gyönyörű kastélyparkot, valamint felkeresték a Széchenyi-mauzóleumot is.

Ezt követően Kőszeg hangulatos belvárosa és történelmi főtere szerepelt a programban, ahol a diákok sétálva fedezhették fel a város nevezetességeit. Természetesen a sok élmény mellett az éhes gyomrokra is gondolt Nóra tanárnő, így a csapat egy kiváló pizzériában pihenhetett meg egy finom ebéd erejéig.

A főtéren tett utolsó közös sétával zárult ez a tartalmas és emlékezetes háromnapos kirándulás, amely számos felejthetetlen élménnyel gazdagította nyolcadikosainkat.

Ezúton szeretnénk megköszönni Tóthné Ónody Nóra tanárnőnek a kirándulás minden részletre kiterjedő, lelkiismeretes és gondos megszervezéséért. Köszönjük Nagy Ágnesnek, hogy elkísérte a gyerekeket utolsó kirándulásukra is. Végül, de nem utolsósorban hálás szívvel mondunk köszönetet a szülőknek támogatásukért, hiszen nélkülük ez a fantasztikus kirándulás nem valósulhatott volna meg.

Három élményekkel teli nap, számtalan közös emlék és sok mosoly – méltó lezárása volt ez az általános iskolai éveknek.

Az esenény képei megtekinthetők: ITT Vissza