Tápiósági Papp Károly Általános Iskola

Erdei iskola – 6. osztály – Tágabb szülőföldem a Tápió-vidék – 2026. 06.08.

2026. június 11.

Június 8-án folytatódott a 6. osztályosok erdei iskolai programja. Ezúttal Tápiószentmárton és Farmos volt az úticéljuk.

Először az Alsó- és Felső-Tápió összefolyást keresték fel a gyerekek Tápiószentmártonban. Itt a Tápió vizes élővilágát vizsgálhatták. Hálókkal vízi élőlényeket halásztak ki, megvizsgálva, szemrevételezve a folyó élővilágát. Megállapították, hogy a Felső-Tápió vizét kevésbé nőtte be a nád. Az Alsó-Tápió vízterülete náddal jócskán benőtt, nehezebben vizsgálható volt.

Második állomásuk a Farmos mellett található Kékbegy tanösvény volt. A pallósoros tanösvényen a nádasok élővilágával ismerkedhettek a gyerekek. Hallhattak nádirigót énekelni, sőt még ragadozó madarat is láttak szállni a nádas fölött. Átsétáltak a Hajta patak felett is.

Végül elérkeztek a Farmoson található Vízparti Élet Házához. A ház egy úgynevezett Természetvédelmi Oktatóközpont, a Tápió vidék élővilágát mutatja be. Megismerhették a gyerekek a növény- és állatvilágot, a térség jellegzetes élőhelyeit, a ház nagytermében található akváriumokban és terráriumokban pedig a halakat, kétéltűeket és hüllőket is megnézhették a tanulók.

Hazafelé úton még egy kis fagyizásra is sort kerített a csapat Tápióbicskén 

Nagyon színes és tartalmas programon vehettek részt a gyerekek. Elmondásuk szerint nagyon jól érezték magukat. Mindenkinek más dolog tetszett, hiszen érdeklődésük is más és más  de egyben mindannyian megegyeztek, hogy nagyon szívesen mennének még erdei iskolába. Nagyon szerették a sétákat, a nagy beszélgetéseket, az együtt töltött időt. Kötetlenül és játszva tanulhattak, és tapasztalhattak meg új dolgokat. Tudásukról természetesen számot is kellett adniuk egy „dolgozat” formájában. Sok szép eredmény született, sok ötös és négyes érdemjeggyel.

Az erdei iskolai programunkat évről évre Némethné Buzás Ildikó tanárnő koordinálja. Szervező munkájának köszönhetően vehetnek részt a gyerekek ilyen tartalmas programon. Nagyon szépen köszönjük Ildikó tanárnő munkáját!

A gyerekeket Lesták Erzsébet tanárnő is elkísérte a programra. Köszönjük szépen a segítségét! Köszönjük szépen a képeket, amit a program során készített és megosztott velünk.

Erdei iskolai programunk nem valósulhatott volna meg iskolánk Szülői Szervezetének támogatása nélkül. Hálásan köszönjük a hozzájárulásukat!

Az esenény képei megtekinthetők: ITT Vissza