A Csodák Palotájában jártak 3. osztályosaink

2024. április 16.

A tavaszi szünet előtti napon 3. osztályosaink Budára, a Csodák Palotájába látogattak. A program kezdetekor tanulóink rögtön kis tudósokká is válhattak, hiszen első útjuk a Richter Gedeon laborba vezetett, ahol védőszemüveget és fehér köpenyt öltve ismerkedhettek meg többek között a kísérletezés szabályaival és eszközeivel, a különböző folyadékok tulajdonságaival. Ezt követően egy interaktív showműsor keretein belül láthattak példát a természettudomány órákon tanult szublimációra, és megtudhatták, mi is az a szárazjég. A nap további részében a hatalmas játéktérben végig mehettek az izgalmas tükörlabirintuson, kezet foghattak saját magukkal, kipróbálhatták a „légkosárlabdát”, szelfizhettek legnagyobb tudósainkkal, tekerhettek örvényt, megtudhatták hány másodperc a reakcióidejük és még az is kiderült, ki a legbátrabb fakír az osztályban! 🙂 Fáradtan ugyan, de élményekkel teli, és mosollyal az arcunkon zártuk ezt a tartalmas napot, s még az is lehet, hogy visszatérünk!

Lesti Mariann tanító néni beszámolóját olvashatták.

Nagyon szépen köszönjük Urbán Ágnes és Lesti Mariann tanító nénik munkáját!