Kazinczy "Szép magyar beszéd" verseny

2023. december 08.

Január 26-án rendezték meg Nagykátán a "Szép magyar beszéd" versenyt. A versenynek a Váci Mihály Katolikus Általános Iskola adott helyet. Iskolánkat két tanuló képviselte: az 5. osztályos Ruja Nóra Petra, és a 6.-os Horváth Ármin. Minden tanulónak egy választott és egy kötelező szöveget kellett felolvasnia. Utána a zsűri szakmai szempontok alapján pontozta a gyerekek felolvasását. Az 5.-6. korosztályban Ruja Nórika 4. helyezést ért el, egy ponttal lemaradva Horváth Ármintól, aki a nagyon szép 3. helyezést hozta el. Gratulálok mindkét tanulónak az elért szép helyezéshez, jövőre újra ott leszünk. Tóthné Ónody Nóra tanárnő beszámolóját olvashatták.

Nórikát Bekech József tanár úr készítette fel, Ármint pedig Tóthné Ónody Nóra tanárnő! Nagyon szépen köszönjük pedagógusaink felkészítő munkáját! Gratulálunk az elért szép eredményekhez! ❤️

A képeket Jánosi Emese készítette, köszönjük szépen neki 🙂